Medlemmar i stadsfullmäktige 2021-2025

Alatalo, Harri
Saml
Itäinen pitkäkatu 47, 64100 Kristiinankaupunki
harri@krepelin.fi
0504076684

Antfolk, Henrik, ordförande
SFP

Berglund, Bengt
SFP
bengt.berglund@krsnet.fi
0400561476

Eränen, Pekka
Saml

Grannas, Peter
SFP
peter.grannas@krs.fi
0407063634

Heinänen, Anja
SDP
Koulurinne 21 A, 64100 Kristinestad
aliisa.heinanen@gmail.com
0503133436

Hoxell, Mikael
SFP
Korbäckvägen 84, 64320 Dagsmark
0400560365
mikael.hoxell@gmail.com

Ingves, Mats
SFP
mats.I@hotmail.com
0400788890

Ingvesgård, Hans 4:e vice ordförande
SFP

Kallio, Arto
SDP
Sibeliuksenkatu 17
64100 Kristiinankaupunki
arto.kallio@hotmail.com
0442196076 

Kärr, Kaj
SFP
Kärrvägen 76, 64460 Härkmeri
kaj.karr@agrolink.fi
0405535043

Lillmangs, Eva
SFP
eva.lillmangs@gmail.com
0407721929

Lindberg, Marja
SFP
marjaklind@gmail.com
0453543335

Lähteenmäki, Stina
SFP
stina.lahteenmaki@fimnet.fi

 

Mattila, Milla 3:e vice ordförande
CENT
milla.mattila@gmail.com
0405054828

Nummela, Tarja
Saml
Storsjöntie 308, 64490 Sideby
tarja.nummela@botniabolt.fi
0408654450

Patoranta, Ida-Helena
SFP
ida.patoranta@hotmail.com

Pihlajaniemi, Petri
Saml
Carlsrontie 315, 64100 KRS
0505121952
petri.pihlajaniemi@netikka.fi

Ragnäs, Patrick
SFP
patrick.ragnas@krs.fi
040-5748919

Rantala, Paavo
CENT
rantala.paavo@gmail.com
0400733053

Rentola, Tapani, 1:a vice ordförande
KD
tapani.rentola@tare.fi

Salmela, Jari
Sannf

Salo-Tuisku, Marianne
CENT

Storhannus, Carina, 2:a vice ordförande
SFP
Gropvägen 19, 64300 Lappfjärd
carina.storhannus@gmail.com

Söderlund, Thomas
SFP
Vargövägen 35, 64140 Tjöck
th.soderlund@gmail.com
0505534074

Taipale, Kent
SFP
Karlbergsvägen 3, 64490 Siipyy
kent.taipale@gmail.com
0401824344

Ådjers, Henrik
Saml
adjershenrik@gmail.com
0503059469