Föreningar

Dagsmark Ungdomsförening r.f.

Folkhälsan i Kristinestad
Carina Mäkiharju-Appel, 0443330027, carina.appel_71@hotmail.com

Folkhälsan i Lappfjärd

Föreningen Folkhälsan i Sideby r.f.

Föreningen Folkhälsan i Tjöck r.f.
Annica Eklund 

Härkmeri Ungdomsförening
Sofia Berglund, 040 354 7707, soffi.berglund@gmail.com

IF Länken Ski
Janne Smeds, 0405883432

IF Länken Friidrott

Kalakerho SALAR Fiskeklubb r.y./r.f.
Heleena Vattula, 0407328771, salar.krs@gmail.com
www.salar.fi

Kantakaupungin koulun vanhempainyhdistys ry

Kallträskin Nuorisoseura r.y.
Eeva Kangasniemi, 0500 660279, eeva.kangasniemi1@luukku.com

Korsbäck Ungdomsförening r.f.
Kjell Kankaanpää, 040 8360740, kjell.kankaanpaa@gmail.com
Roger Bergqvist, r.e.bergqvist@gmail.com

Kristiinan Naisvoimistelijat r.y.
Anne Haavisto,040 5584020, anne.haavisto@krs.fi
www.kristiinannv.nettisivu.org

Kristiinan Urheilijat r.y.

Kristiinan Urheilusukelluskerho Aquanaut r.y./r.f.
Samuel Berg, 0400660788, Samuel_berg@hotmail.com
https://www.facebook.com/aquanaut/

KHT Jääkiekko ry.

Kristiinanseudun Koiraharrastajat ry

Kristiinanseudun Ratsastajat r.y.

Kristiinankaupungin Tenniskerho ry

Kristinestads 4H
Victoria Vikstrand, victoria.vikstrand@fs4h.fi

Kristinestads Nybyggare
Anna-Kajsa Blomqvist-Liljedal, 040 580 44 32, anna-kajsa.blomqvist@outlook.com 
Nina Ekblad, 05056338833, nekblad@gmail.com

Kristinestads segelförening
Jari Rantala, 040 5420 255, Rantalajari65@gmail.com
Christian Buss, 040 5747 486, Christian.buss@live.com

KSF melojat/paddlare

Lappfjärds gymnastikförening r.f.
Patricia Bergkulla, 040 5567 521, pbergkulla@hotmail.com

Lappfjärds Manskör r.f.
Tony Westerlund, 050 3252 343, tony.westerlund@geritrim.fi
www.lappfjardsmanskor.com
https://www.facebook.com/lappfjardsmanskor/

Lappfjärd Ungdomsförening r.f.
Lina Ingves, linaolivi4@gmail.com

MLL Kristiinankaupungin yhdistys

OK Kristina
Marina Wiklund, marina.wiklund@pp.inet.fi 

SC Saragoza

Skaftung Ungdomsförening r.f.
Alexia Sahl, 0400893610, alexia.sahl@hotmail.com

Sporting Kristina r.y., r.f.
Jari Rantala, 040 542 0255, Rantalajari65@gmail.com

Svenska föreningen Brahegården
Peter Kamlin, 040 056 2683

Tjöck & Påskmark Ungdomsförening r.f.
Jesper Sundnäs, jesper_corvette@hotmail.com

Tjöck Idrottsklubb r.f.
Nina Hagback, 0503644687, nhagback@gmail.com

Uttermossa Ungdomsförening r.f.
Johan Aittamäki, 040 7500016, 

Voimistelu- ja Urheiluseura Kristiinan Vesa ry
Esa Hanhineva, 0405813428, esa.hanhineva@pp.inet.fi
Lentopallo valmentaja Jussi Ahonen, 0500731363, jussiahonen3@hotmail.com

Ömossa svenska ungdomsförening r.f.


 

Uppdaterat 10.04.2019, klockan 10.23, Josefin Rönnqvist.