Joogapäivä Kiilissä suomenkielinen
Tule nauttimaan omasta joogapäivästä Kiilin upeassa merenrantamaisemassa
Teema: Hengityksen vaikutus terveyteen
Avaamme ja rauhoitamme kehon energioita joogan, asahin ja hengitysharjoitusten avulla. Syvärentoutukseen saamme johdatuksen sointumaljojen äänimaiseman kera.
Asahi-harjoitus tehdään seisten joko paljain jaloin tai ohutpohjaisin tossuin. Lattiatason harjoituksia varten varaa mukaan makuu-/ jooga-alusta, tyyny ja lämmintä vaatetta. Myös vesipullo on hyvä ottaa mukaan. Ja tietenkin uimapuku ja pyyhe, jos jäät saunomaan.
Päivän päätteeksi voit halutessasi jäädä saunomaan ja uimaan.
Paikka on Kiilin Suolaamo. Voit tuoda mukanasi omat eväät, käytössämme on hyvin varusteltu keittiö. Kiilin kesäkahvilasta voi ostaa kahvia ja pikkupurtavaa klo 11-17.
Viimeinen ilmoittautumispäivä 26.6.
Päivän ohjaa Saila Reiniö ja opetuskieli on suomi. Ruotsinkielinen vastaava päivä järjestetään 8.7. Undervisningsspråk finska. En svenskspråkig yogadag ordnas 8.7.
HUOM! Kurssi ei kuuluu liikuntakortialennuksen piiriin!
Hintatiedot
60 €Tapahtumajärjestäjä
Kristiinankaupungin kansalaisopistoVästra Långgatan 34 A-B, 64100, Kristinestad
Puhelin040 776 6530
Sähköpostimi@krs.fi
Kotisivuhttp://www.kristinestad.fi/fritid-och-kultur/medborgarinstitutet/
Liitteet
Lähin ajankohta
07.07.2026 klo 10:00 - 17:00Tapahtuman kotisivu
https://uusi.opistopalvelut.fi/kristinestad/fi/course/5105/Tapahtumapaikka
Kiilin kotiseutumuseo, Kiilintie 90, 64490 SiipyyFinland, 00000